מאמרים

אבזור ואבטחה

אנו חיים בתקופה שבה רמת הפשיעה גבוהה למדי, ולכן אין לנו ברירה אלא להגן על עצמנו, על היקרים לנו ועל הרכוש שלנו. ביטויים כמו "רקע לאומני", "טרור חקלאי", "דמי חסות (פרוטקשן)" וכדומה מדוברים בתקשורת כמעט מדי יום, וככל שרמת המיומנות והתחכום של אלה המבקשים לפגוע בנו עולה, כך עלינו להגיב באמצעות פתרונות אבטחה שרמתם תהיה גבוהה יותר.

למעשה מדובר ברף שממשיך לעלות כל הזמן, כך שגם אם יש פתרונות אבטחה שהותקנו בעבר, יתכן שיש צורך לעדכן או להחליף אותם כדי להתמודד מול האתגרים החדשים.

זה יכול לקרות לכולם

אמנם יש עסקים שעלולים להיות יותר מועדים לפורענות מאשר אחרים: חווה חקלאית שנמצאת ביישוב מבודד עשויה לקרוץ יותר לכנופיות עבריינים מאשר חנות בגדים שנמצאת מול תחנת משטרה עירונית, מלטשת יהלומים תהיה אטרקטיבית יותר לגנבים מאשר סניף שכונתי של בית מרקחת וכן הלאה. אולם במציאות של ימינו, כל עסק עלול להתמודד מול פריצות, גניבות, חבלות וכדומה.

הדבר החשוב ביותר מבחינת אבטחה לעסק הוא הבנה מעמיקה של צרכי אותו עסק, על מנת ליצור מעטפת אבטחה תפורה למידותיו האינדיבידואליות. כך למשל אם בעסק מסוים מותקנות מערכות כריזה, פנסי סריקה, זרקורים, גשרי תאורה או מערכות הבהוב, אין זה בהכרח אומר שאותו מערך מיגון מתאים לעסק סמוך שהצרכים שלו והאיומים עליו שונים.

מעדיפים למנוע, אבל יכולים לתפוס

הדרך האידיאלית להגן על עסק ולדאוג לביטחונו היא למנוע את האירועים עוד בטרם התרחשו. זאת מתוך מחשבה שהרבה יותר קל להרתיע פושעים פוטנציאליים או להקשות עליהם את ביצוע הפשע מאשר לאתר ולתפוס אותם לאחר מכן.

לשם כך ניתן להתקין בכל עסק מערכות מתקדמות גלויות שמנטרות את העסק וסביבתו, לרבות חיישנים, מצלמות, מערכות כריזה ואמצעי תאורה שונים. באופן כזה מי שמעוניין לפרוץ אליכם לעסק, בין אם על מנת להזיק ובין אם כדי לגנוב דבר מה, יראה את אמצעי הביטחון ובסבירות גבוהה יעדיף להימנע מן הרעיון לבצע את הפשע.

אלא שלא די בכך, שכן יש גם מקרים בהם שום דבר לא מרתיע את העבריין. במקרים כאלה כדאי להתקין גם אמצעי אבטחה סמויים; אם כבר אירע דבר מה בעסק, לפחות ניתן יהיה לאתר את הפושע ולהביאו לדין.

חשיבותו של ציוד המיגון הטוב ביותר

העבריינים של ימינו משתכללים, ולכן גם מערכות המיגון חייבות ליישר קו ולהשתכלל בהתאם. פתרונות האבטחה נשענות במידה רבה על טכנולוגיה וחידושים שמתעדכנים מעת לעת – וככל שהפושעים מוצאים דרכים יצירתיות להתגבר על אמצעי המיגון, כך חשוב לשפר את אמצעי המיגון על מנת שיעמדו בפניהם. מדובר במעגל קסמים שאין בו מנצח, ולכן חשוב שיהיו לצידכם כל הכלים שתוכלו להשיג.

יבוא ושיווק מערכות ופתרונות ביטחון לעסקים

כל בית עסק שמחזיק עובדים ומשרד עם תכולה גדולה שמכיל גם חומר רגיש שקשור לניהול עסק, ירצה לאבטח את המקום שלו בצורה הכי מאובטחת שניתן. בתי עסק רבים זקוקים למגוון של פתרונות אבטחה בהתאם לצרכים ולתנאים שלהם, כמו כן, עסקים רבים ירצו להעביר הדרכה מלאה לעובדים ולכל צוות הארגון אודות מערכות האבטחה.

חברות רבות שעיסוקן הוא ייבוא ושיווק מערכות ביטחון יעניקו מענה כולל לבתי עסק רבים. הם יספקו מערכות כריזה במידת הצורך, גשרי תאורה, מצלמות, אזעקות, ובנוסף, הדרכות בטיחות לעובדים. למעשה, כל מה שבית העסק או הארגון יהיו זקוקים לו במסגרת תחום האבטחה.

ביטחון על העסק שלנו
מיותר לציין כמה העסק שלנו חשוב, בכל קנה מידה שהוא. לא משנה אם מדובר בעסק קטן או עסק גדול, עדיין החשיבות לשלום העובדים שעובדים בו מדי יום, ולשלמות התכולה שלו, היא מעל הכל. כל התכולה שהעסק מכיל היא תכולה חשובה שכן בלעדיה הוא אינו יכול להתקיים. העסק מחזיק ציוד רב כגון: מחשבים, ריהוט מכל סוג, ציוד אלקטרוני, ניירת ועוד שלל של אלמנטים בהם עושים שימוש יום יומי העובדים וכל הצוות. לכן, כל פגיעה או חבלה מכוונת יכולה לגרום נזק רב לעסק וזאת הסיבה שנדרש מענה אבטחה הולם מחברה מקצועית שמכירה את התחום ויכולה לסייע בכל הנדרש.

חברה שמייבאת ומשווקת מערכות ביטחון
חברה שתחום התמחותה הוא יבוא ושיווק של פתרונות אבטחה, תדאג לספק כל מה שקשור בתחום מוצרי האבטחה. חלק מהציוד שאותו היא מייבאת ומשווקת הוא: מצלמות אבטחה, ערכות מחסום, פנסי סריקה, זרקורים, סירנות, מערכות הבהוב, אזעקות, מערכות כריזה וכו'. בנוסף, החברה תשווק את המותגים ברחבי הארץ ותספק אחראיות של היבואן.

חברה מהימנה בתחום מערכות ביטחון תהייה תמיד ערה לצרכים של הלקוחות שלה ושל בתי העסק השונים, היא תהיה מודעת לשירות המקצועי ולגודל האחריות של כל מוצר שהיא מייבאת ומשווקת. כמו כן, היא תחזיק אנשי הדרכה ומתקינים מקצועיים, שכן יש חשיבות בידע מקצועי ובטיחותי שנדרש לצורך התקנה של המוצרים ובהדרכה של כל צוות העסק והעובדים.

התקנה מקצועית
חברה שמייבאת מוצרי ביטחון צריכה לדאוג להתקנה מקצועית, שהיא חשובה בדיוק כמו המוצר עצמו. התקנה מקצועית תהיה בהתאם לצרכים של הלקוח, לאסתטיות שלו ולפונקציונאליות, היא תמנע פגמים בעתיד, וכל השימוש של כל מוצר יהיה נגיש ופשוט. הלקוחות יזכו לשירות עד העסק שלהם, שכולל כאמור את ההתקנה של המוצר, הסבר והדרכה מקצועית אודותיו.