מאמרים

ציוד לרכבי ביטחון

רכבי ביטחון שונים מכל כלי רכב אזרחי רגיל. כלי הרכב הביטחוני זקוק לציוד שונה, הוא אמור להיות ערוך על מנת להתמודד עם כל מה שאמור להיקרות בפניו ועל מנת להצליח במילוי תפקידו בצורה מלאה.

רכבי ביטחון יש להם מטרות מיוחדות וגם משימות מסוימות אשר לקראתן הם יוצאים לדרכים. מסיבה זו הם אמורים להיות מצוידים בציוד ייחודי אשר הוא זה שיסייע להם למלא את כל המוטל עליהם.

מהו הציוד הדרוש לרכבי הביטחון?

פנסים – כאשר אנחנו מדברים על פנסים, אנחנו לא מדברים על פנס רגיל הפועל באמצעות סוללות רגילות. מדובר בכלי שאמור להוכיח עמידות ולהאיר באור איכותי בלי לזייף.

הפנסים הללו אמורים להיות כאלה עם סוללות נטענות על מנת שאפשר יהיה למלא אותם ולעשות בהם שימוש לאורך זמן. חשוב שהפנסים יהיו עוצמתיים אשר יצליחו למקד את האור בצורה מדויקת באופן כזה שאכן ניתן יהיה להיעזר בהם באזורים אשר בהם יש להאיר היטב. לעיתים מדובר בצורך שהוא כמעט קריטי. כמו במקרי חירום באזורים חשוכים שם קשה לראות את הנעשה וללא התאורה לא ניתן יהיה לבצע את המשימה בצורה הנכונה.

גודל הפנס

קיימים פנסים בגדלים או צורות שונים. יש פנסי ראש אשר אלו מקילים מאוד בעת ביצוע פעולות שונות כאשר הידיים נותרות פנויות לביצוע הפעולות הרצויות. יש פנסים זעירים אשר לא מכבידים על העובד כאשר הוא לא צריך להקדיש יותר מידי אנרגיה לצורך אחזקת הפנס. ישנם כמובן פנסי שטח אותם אפשר להניח על גבי הקרקע וליהנות מתאורה עוצמתית שלה.

מערכות הבהוב

למעשה מערכות ההבהוב הן המערכות הכי מזוהות עם רכבי הביטחון. כל רכב ביטחון מצויד במערכת הבהוב המייחד אותו על פני כלי הרכב האחרים. ישנן מערכות הבהוב בצבעים שונים כמו גם בצורות שונות. כל כלי רכב הפועל בשירותי הביטחון יזדקק פנס מהבהב בצורה שונה ובצבע הייחודי לו.

מערכות כריזה

כלי הרכב הביטחוניים זקוקים בדרך כלל גם למערכות כריזה. מערכות הכריזה מסייעים לרכבי הביטחון לשלוט על הקהל הנמצא ברדיוסים הקרובים. הדבר חשוב לרכבי משטרה, לרכבי חילוץ והצלה, לאמבולנסים ועוד.

יש לשים לב למערכות הכריזה השונות ולאיכויות המשתנות. ישנן מערכות כריזה שהקול הנשמע מהם הינו צלול וברור. מנגד ישנן מערכות הכריזה שמלבד רעש וצרמוניה הן לא עושים דבר.

ערכות מחסום

רכבי ביטחון חייבים שתהיה להם אפשרות לחסום את הדרך בעת ביצוע פעולות חירום שונות. אם זה בעת חילוץ פצועים מהשטח ואם זה כאשר יש ללכוד גורם פלילי כלשהו. המחסומים חייבים להיות יעילים ונוחים לשימוש. גם כאן ישנן כמה וכמה אפשרויות. יש את מחסומי הדוקרנים ויש את המשולשים המתקפלים. ישנן ערכות מחסום הכוללות גם מהבהבים ועוד.

כדי לרכוש את כל הציוד לרכבי ביטחון יש לפנות אל חנות מתמחה המציעה בדיוק את זה.

תפקידן של מערכות כריזה

מערכות כריזה, תפקידן להעביר מסרים שונים לקהל גדול, בצורה כזו שכולם ישמעו היטב את הדברים. מערכות כריזה אלו הן מערכות המשלבות רמקולים ושופרים המוצבים במוקדים שונים בקרב הקהל או הציבור המוגדר. אלו מבטיחים כי ההודעות יגיעו אל כולם. מערכות הכריזה שיש לנו היום הן הרבה יותר איכותיות  ביחס למה שהיה בעבר, אך עדיין יש צורך לשים לב לציוד המרכיב את מערכת ההגברה, לפיזור שווה ולצורה אשר בה מתקינים את מערכות ההגברה. רק כך ניתן להיות בטוחים כי הקול יגיע לכול…

מהו תפקידן של מערכות כריזה?

למעשה נועדו מערכות הכריזה לצורך מגוון מטרות גדול ולמען צרכים שונים. ישנן מערכות כריזה אשר מותקנות באופן קבוע במקומות שונים כמו בתי ספר, מוסדות גדולים, בתי חולים, בתי מלון וכדומה. מנגד ישנן המקומות שם יש צורך במערכות כריזה רק לזמן קצר ולא קבוע כמו באירועים, בכינוסים שונים, בהפגנות, עצרות עם וכדומה. לכל מקום ולכל מטרה יש מערכות שונות ויש להתאים בכל פעם את המערכת המתאימה.

מה מרכיב את מערכת הכריזה?

למעשה מורכבת מערכת הכריזה מכמה וכמה מרכיבים. היא דורשת אביזרים מאביזרים שונים כמו רמקולים, שופרים, כבלים, מגברים, מיקסר, אביזרי חלוקה לאזורי הכריזה על פי הצורך, מיקרופונים מסוגים שונים, עם חוטים או בלי חוטים, עם אפשרות לחיבור מוסיקה ועוד. מדובר בהחלט בציוד רב ובמרכיבים לאין ספור אשר אלו דרושים כולם לצורך התפקוד התקין והאיכותי של מערכת ההגברה.

מתקינים את מערכת ההגברה

התקנה של כל המערכות הללו על שלל המרכיבים דורשת גם כן הרבה מאוד ידע והיכרות עם המערכות על מנת שאלו אכן ייתנו מענה איכותי.

יש להתקין את מערכת ההגברה באופן כזה על מנת שמכל מקום בחלל יוכלו לשמוע היטב. מנגד, יש לשים לב שההתקנה תהיה בצורה מאוזנת באופן שלא יהיו מקומות שם המערכת תהיה עוצמתית מידי. מערכת שאינה מאוזנת הופכת למטרד של ממש כאשר אי אפשר לעשות בו שימוש.

מבינים בהגברה

חשוב תמיד שמבין הצוות או האנשים אשר נזקקים לשירותי ההגברה יהיה מי שיכיר את המערכת לעומק, יבין וידע איך יש לטפל בה וידע לתפעל אותה ולתחזק אותה בצורה נכונה בכל מצב.

רק באופן כזה, אפשר יהיה לנצל את המערכת וליהנות ממנה. אין ספק כי מערכת הגברה איכותית פותרת בעיות רבות ומסייעת לשלוט על טווחים נרחבים על ידי הודעה אחת. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בהודעות חירום או ביטחוניות.

תפקידן של מערכות כריזה – פונים אל המומחים

בגלל שמדובר במערכת שהיא כל כך רגישה והיא דורשת כל כך הרבה דיוק, אי אפשר להפקיד את המלאכה בידיים לא מספיק מיומנות.

אנשי מקצוע המכירים את המערכות, הם בעלי ניסיון בתחום התקנת המערכות והם ביצעו כמה וכמה עבודות מהסוג הזה, רק הם יוכלו להוציא תחת ידיהם עבודה מושלמת.

אבזור ואבטחה

אנו חיים בתקופה שבה רמת הפשיעה גבוהה למדי, ולכן אין לנו ברירה אלא להגן על עצמנו, על היקרים לנו ועל הרכוש שלנו. ביטויים כמו "רקע לאומני", "טרור חקלאי", "דמי חסות (פרוטקשן)" וכדומה מדוברים בתקשורת כמעט מדי יום, וככל שרמת המיומנות והתחכום של אלה המבקשים לפגוע בנו עולה, כך עלינו להגיב באמצעות פתרונות אבטחה שרמתם תהיה גבוהה יותר.

למעשה מדובר ברף שממשיך לעלות כל הזמן, כך שגם אם יש פתרונות אבטחה שהותקנו בעבר, יתכן שיש צורך לעדכן או להחליף אותם כדי להתמודד מול האתגרים החדשים.

זה יכול לקרות לכולם

אמנם יש עסקים שעלולים להיות יותר מועדים לפורענות מאשר אחרים: חווה חקלאית שנמצאת ביישוב מבודד עשויה לקרוץ יותר לכנופיות עבריינים מאשר חנות בגדים שנמצאת מול תחנת משטרה עירונית, מלטשת יהלומים תהיה אטרקטיבית יותר לגנבים מאשר סניף שכונתי של בית מרקחת וכן הלאה. אולם במציאות של ימינו, כל עסק עלול להתמודד מול פריצות, גניבות, חבלות וכדומה.

הדבר החשוב ביותר מבחינת אבטחה לעסק הוא הבנה מעמיקה של צרכי אותו עסק, על מנת ליצור מעטפת אבטחה תפורה למידותיו האינדיבידואליות. כך למשל אם בעסק מסוים מותקנות מערכות כריזה, פנסי סריקה, זרקורים, גשרי תאורה או מערכות הבהוב, אין זה בהכרח אומר שאותו מערך מיגון מתאים לעסק סמוך שהצרכים שלו והאיומים עליו שונים.

מעדיפים למנוע, אבל יכולים לתפוס

הדרך האידיאלית להגן על עסק ולדאוג לביטחונו היא למנוע את האירועים עוד בטרם התרחשו. זאת מתוך מחשבה שהרבה יותר קל להרתיע פושעים פוטנציאליים או להקשות עליהם את ביצוע הפשע מאשר לאתר ולתפוס אותם לאחר מכן.

לשם כך ניתן להתקין בכל עסק מערכות מתקדמות גלויות שמנטרות את העסק וסביבתו, לרבות חיישנים, מצלמות, מערכות כריזה ואמצעי תאורה שונים. באופן כזה מי שמעוניין לפרוץ אליכם לעסק, בין אם על מנת להזיק ובין אם כדי לגנוב דבר מה, יראה את אמצעי הביטחון ובסבירות גבוהה יעדיף להימנע מן הרעיון לבצע את הפשע.

אלא שלא די בכך, שכן יש גם מקרים בהם שום דבר לא מרתיע את העבריין. במקרים כאלה כדאי להתקין גם אמצעי אבטחה סמויים; אם כבר אירע דבר מה בעסק, לפחות ניתן יהיה לאתר את הפושע ולהביאו לדין.

חשיבותו של ציוד המיגון הטוב ביותר

העבריינים של ימינו משתכללים, ולכן גם מערכות המיגון חייבות ליישר קו ולהשתכלל בהתאם. פתרונות האבטחה נשענות במידה רבה על טכנולוגיה וחידושים שמתעדכנים מעת לעת – וככל שהפושעים מוצאים דרכים יצירתיות להתגבר על אמצעי המיגון, כך חשוב לשפר את אמצעי המיגון על מנת שיעמדו בפניהם. מדובר במעגל קסמים שאין בו מנצח, ולכן חשוב שיהיו לצידכם כל הכלים שתוכלו להשיג.

יבוא ושיווק מערכות ופתרונות ביטחון לעסקים

כל בית עסק שמחזיק עובדים ומשרד עם תכולה גדולה שמכיל גם חומר רגיש שקשור לניהול עסק, ירצה לאבטח את המקום שלו בצורה הכי מאובטחת שניתן. בתי עסק רבים זקוקים למגוון של פתרונות אבטחה בהתאם לצרכים ולתנאים שלהם, כמו כן, עסקים רבים ירצו להעביר הדרכה מלאה לעובדים ולכל צוות הארגון אודות מערכות האבטחה.

חברות רבות שעיסוקן הוא ייבוא ושיווק מערכות ביטחון יעניקו מענה כולל לבתי עסק רבים. הם יספקו מערכות כריזה במידת הצורך, גשרי תאורה, מצלמות, אזעקות, ובנוסף, הדרכות בטיחות לעובדים. למעשה, כל מה שבית העסק או הארגון יהיו זקוקים לו במסגרת תחום האבטחה.

ביטחון על העסק שלנו
מיותר לציין כמה העסק שלנו חשוב, בכל קנה מידה שהוא. לא משנה אם מדובר בעסק קטן או עסק גדול, עדיין החשיבות לשלום העובדים שעובדים בו מדי יום, ולשלמות התכולה שלו, היא מעל הכל. כל התכולה שהעסק מכיל היא תכולה חשובה שכן בלעדיה הוא אינו יכול להתקיים. העסק מחזיק ציוד רב כגון: מחשבים, ריהוט מכל סוג, ציוד אלקטרוני, ניירת ועוד שלל של אלמנטים בהם עושים שימוש יום יומי העובדים וכל הצוות. לכן, כל פגיעה או חבלה מכוונת יכולה לגרום נזק רב לעסק וזאת הסיבה שנדרש מענה אבטחה הולם מחברה מקצועית שמכירה את התחום ויכולה לסייע בכל הנדרש.

חברה שמייבאת ומשווקת מערכות ביטחון
חברה שתחום התמחותה הוא יבוא ושיווק של פתרונות אבטחה, תדאג לספק כל מה שקשור בתחום מוצרי האבטחה. חלק מהציוד שאותו היא מייבאת ומשווקת הוא: מצלמות אבטחה, ערכות מחסום, פנסי סריקה, זרקורים, סירנות, מערכות הבהוב, אזעקות, מערכות כריזה וכו'. בנוסף, החברה תשווק את המותגים ברחבי הארץ ותספק אחראיות של היבואן.

חברה מהימנה בתחום מערכות ביטחון תהייה תמיד ערה לצרכים של הלקוחות שלה ושל בתי העסק השונים, היא תהיה מודעת לשירות המקצועי ולגודל האחריות של כל מוצר שהיא מייבאת ומשווקת. כמו כן, היא תחזיק אנשי הדרכה ומתקינים מקצועיים, שכן יש חשיבות בידע מקצועי ובטיחותי שנדרש לצורך התקנה של המוצרים ובהדרכה של כל צוות העסק והעובדים.

התקנה מקצועית
חברה שמייבאת מוצרי ביטחון צריכה לדאוג להתקנה מקצועית, שהיא חשובה בדיוק כמו המוצר עצמו. התקנה מקצועית תהיה בהתאם לצרכים של הלקוח, לאסתטיות שלו ולפונקציונאליות, היא תמנע פגמים בעתיד, וכל השימוש של כל מוצר יהיה נגיש ופשוט. הלקוחות יזכו לשירות עד העסק שלהם, שכולל כאמור את ההתקנה של המוצר, הסבר והדרכה מקצועית אודותיו.