ציוד לרכבי ביטחון

רכבי ביטחון שונים מכל כלי רכב אזרחי רגיל. כלי הרכב הביטחוני זקוק לציוד שונה, הוא אמור להיות ערוך על מנת להתמודד עם כל מה שאמור להיקרות בפניו ועל מנת להצליח במילוי תפקידו בצורה מלאה.

רכבי ביטחון יש להם מטרות מיוחדות וגם משימות מסוימות אשר לקראתן הם יוצאים לדרכים. מסיבה זו הם אמורים להיות מצוידים בציוד ייחודי אשר הוא זה שיסייע להם למלא את כל המוטל עליהם.

מהו הציוד הדרוש לרכבי הביטחון?

פנסים – כאשר אנחנו מדברים על פנסים, אנחנו לא מדברים על פנס רגיל הפועל באמצעות סוללות רגילות. מדובר בכלי שאמור להוכיח עמידות ולהאיר באור איכותי בלי לזייף.

הפנסים הללו אמורים להיות כאלה עם סוללות נטענות על מנת שאפשר יהיה למלא אותם ולעשות בהם שימוש לאורך זמן. חשוב שהפנסים יהיו עוצמתיים אשר יצליחו למקד את האור בצורה מדויקת באופן כזה שאכן ניתן יהיה להיעזר בהם באזורים אשר בהם יש להאיר היטב. לעיתים מדובר בצורך שהוא כמעט קריטי. כמו במקרי חירום באזורים חשוכים שם קשה לראות את הנעשה וללא התאורה לא ניתן יהיה לבצע את המשימה בצורה הנכונה.

גודל הפנס

קיימים פנסים בגדלים או צורות שונים. יש פנסי ראש אשר אלו מקילים מאוד בעת ביצוע פעולות שונות כאשר הידיים נותרות פנויות לביצוע הפעולות הרצויות. יש פנסים זעירים אשר לא מכבידים על העובד כאשר הוא לא צריך להקדיש יותר מידי אנרגיה לצורך אחזקת הפנס. ישנם כמובן פנסי שטח אותם אפשר להניח על גבי הקרקע וליהנות מתאורה עוצמתית שלה.

מערכות הבהוב

למעשה מערכות ההבהוב הן המערכות הכי מזוהות עם רכבי הביטחון. כל רכב ביטחון מצויד במערכת הבהוב המייחד אותו על פני כלי הרכב האחרים. ישנן מערכות הבהוב בצבעים שונים כמו גם בצורות שונות. כל כלי רכב הפועל בשירותי הביטחון יזדקק פנס מהבהב בצורה שונה ובצבע הייחודי לו.

מערכות כריזה

כלי הרכב הביטחוניים זקוקים בדרך כלל גם למערכות כריזה. מערכות הכריזה מסייעים לרכבי הביטחון לשלוט על הקהל הנמצא ברדיוסים הקרובים. הדבר חשוב לרכבי משטרה, לרכבי חילוץ והצלה, לאמבולנסים ועוד.

יש לשים לב למערכות הכריזה השונות ולאיכויות המשתנות. ישנן מערכות כריזה שהקול הנשמע מהם הינו צלול וברור. מנגד ישנן מערכות הכריזה שמלבד רעש וצרמוניה הן לא עושים דבר.

ערכות מחסום

רכבי ביטחון חייבים שתהיה להם אפשרות לחסום את הדרך בעת ביצוע פעולות חירום שונות. אם זה בעת חילוץ פצועים מהשטח ואם זה כאשר יש ללכוד גורם פלילי כלשהו. המחסומים חייבים להיות יעילים ונוחים לשימוש. גם כאן ישנן כמה וכמה אפשרויות. יש את מחסומי הדוקרנים ויש את המשולשים המתקפלים. ישנן ערכות מחסום הכוללות גם מהבהבים ועוד.

כדי לרכוש את כל הציוד לרכבי ביטחון יש לפנות אל חנות מתמחה המציעה בדיוק את זה.

Rate this post

שתף:

    השאירו פרטיכם מטה ונשמח לחזור אליכם

    דילוג לתוכן