תפקידן של מערכות כריזה

מערכות כריזה, תפקידן להעביר מסרים שונים לקהל גדול, בצורה כזו שכולם ישמעו היטב את הדברים. מערכות כריזה אלו הן מערכות המשלבות רמקולים ושופרים המוצבים במוקדים שונים בקרב הקהל או הציבור המוגדר. אלו מבטיחים כי ההודעות יגיעו אל כולם. מערכות הכריזה שיש לנו היום הן הרבה יותר איכותיות  ביחס למה שהיה בעבר, אך עדיין יש צורך לשים לב לציוד המרכיב את מערכת ההגברה, לפיזור שווה ולצורה אשר בה מתקינים את מערכות ההגברה. רק כך ניתן להיות בטוחים כי הקול יגיע לכול…

מהו תפקידן של מערכות?

למעשה נועדו מערכות הכריזה לצורך מגוון מטרות גדול ולמען צרכים שונים. ישנן מערכות כריזה אשר מותקנות באופן קבוע במקומות שונים כמו בתי ספר, מוסדות גדולים, בתי חולים, בתי מלון וכדומה. מנגד ישנן המקומות שם יש צורך במערכות כריזה רק לזמן קצר ולא קבוע כמו באירועים, בכינוסים שונים, בהפגנות, עצרות עם וכדומה.

אנחנו נתקלים במערכות כריזה כמעט בכל סיטואציה בחיים: כשאנחנו נוסעים בתחבורה ציבורית, בדרך לנופש על טיסה לפיליפינים, בבתי חולים ובכל מקום אחר. לכל מקום ולכל מטרה יש מערכות שונות ויש להתאים בכל פעם את המערכת המתאימה.

מה מרכיב את מערכת?

למעשה מורכבת מערכת הכריזה מכמה וכמה מרכיבים. היא דורשת אביזרים מאביזרים שונים כמו רמקולים, שופרים, כבלים, מגברים, מיקסר, אביזרי חלוקה לאזורי הכריזה על פי הצורך, מיקרופונים מסוגים שונים, עם חוטים או בלי חוטים, עם אפשרות לחיבור מוסיקה ועוד. מדובר בהחלט בציוד רב ובמרכיבים לאין ספור אשר אלו דרושים כולם לצורך התפקוד התקין והאיכותי של מערכת ההגברה.

מתקינים את מערכת ההגברה

התקנה של כל המערכות הללו על שלל המרכיבים דורשת גם כן הרבה מאוד ידע והיכרות עם המערכות על מנת שאלו אכן ייתנו מענה איכותי.

יש להתקין את מערכת ההגברה באופן כזה על מנת שמכל מקום בחלל יוכלו לשמוע היטב. מנגד, יש לשים לב שההתקנה תהיה בצורה מאוזנת באופן שלא יהיו מקומות שם המערכת תהיה עוצמתית מידי. מערכת שאינה מאוזנת הופכת למטרד של ממש כאשר אי אפשר לעשות בו שימוש.

מבינים בהגברה

חשוב תמיד שמבין הצוות או האנשים אשר נזקקים לשירותי ההגברה יהיה מי שיכיר את המערכת לעומק, יבין וידע איך יש לטפל בה וידע לתפעל אותה ולתחזק אותה בצורה נכונה בכל מצב.

רק באופן כזה, אפשר יהיה לנצל את המערכת וליהנות ממנה. אין ספק כי מערכת הגברה איכותית פותרת בעיות רבות ומסייעת לשלוט על טווחים נרחבים על ידי הודעה אחת. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בהודעות חירום או ביטחוניות.

תפקידן של מערכות כריזה – פונים אל המומחים

בגלל שמדובר במערכת שהיא כל כך רגישה והיא דורשת כל כך הרבה דיוק, אי אפשר להפקיד את המלאכה בידיים לא מספיק מיומנות.

אנשי מקצוע המכירים את המערכות, הם בעלי ניסיון בתחום התקנת המערכות והם ביצעו כמה וכמה עבודות מהסוג הזה, רק הם יוכלו להוציא תחת ידיהם עבודה מושלמת.

Rate this post

שתף:

    השאירו פרטיכם מטה ונשמח לחזור אליכם

    דילוג לתוכן