אבזור ואבטחה

אנו חיים בתקופה שבה רמת הפשיעה גבוהה למדי, ולכן אין לנו ברירה אלא להגן על עצמנו, על היקרים לנו ועל הרכוש שלנו. ביטויים כמו "רקע לאומני", "טרור חקלאי", "דמי חסות (פרוטקשן)" וכדומה מדוברים בתקשורת כמעט מדי יום, וככל שרמת המיומנות והתחכום של אלה המבקשים לפגוע בנו עולה, כך עלינו להגיב באמצעות פתרונות אבטחה שרמתם תהיה גבוהה יותר.

למעשה מדובר ברף שממשיך לעלות כל הזמן, כך שגם אם יש פתרונות אבטחה שהותקנו בעבר, יתכן שיש צורך לעדכן או להחליף אותם כדי להתמודד מול האתגרים החדשים.

זה יכול לקרות לכולם

אמנם יש עסקים שעלולים להיות יותר מועדים לפורענות מאשר אחרים: חווה חקלאית שנמצאת ביישוב מבודד עשויה לקרוץ יותר לכנופיות עבריינים מאשר חנות בגדים שנמצאת מול תחנת משטרה עירונית, מלטשת יהלומים תהיה אטרקטיבית יותר לגנבים מאשר סניף שכונתי של בית מרקחת וכן הלאה. אולם במציאות של ימינו, כל עסק עלול להתמודד מול פריצות, גניבות, חבלות וכדומה.

הדבר החשוב ביותר מבחינת אבטחה לעסק הוא הבנה מעמיקה של צרכי אותו עסק, על מנת ליצור מעטפת אבטחה תפורה למידותיו האינדיבידואליות. כך למשל אם בעסק מסוים מותקנות מערכות כריזה, פנסי סריקה, זרקורים, גשרי תאורה או מערכות הבהוב, אין זה בהכרח אומר שאותו מערך מיגון מתאים לעסק סמוך שהצרכים שלו והאיומים עליו שונים.

מעדיפים למנוע, אבל יכולים לתפוס

הדרך האידיאלית להגן על עסק ולדאוג לביטחונו היא למנוע את האירועים עוד בטרם התרחשו. זאת מתוך מחשבה שהרבה יותר קל להרתיע פושעים פוטנציאליים או להקשות עליהם את ביצוע הפשע מאשר לאתר ולתפוס אותם לאחר מכן.

לשם כך ניתן להתקין בכל עסק מערכות מתקדמות גלויות שמנטרות את העסק וסביבתו, לרבות חיישנים, מצלמות, מערכות כריזה ואמצעי תאורה שונים. באופן כזה מי שמעוניין לפרוץ אליכם לעסק, בין אם על מנת להזיק ובין אם כדי לגנוב דבר מה, יראה את אמצעי הביטחון ובסבירות גבוהה יעדיף להימנע מן הרעיון לבצע את הפשע.

אלא שלא די בכך, שכן יש גם מקרים בהם שום דבר לא מרתיע את העבריין. במקרים כאלה כדאי להתקין גם אמצעי אבטחה סמויים; אם כבר אירע דבר מה בעסק, לפחות ניתן יהיה לאתר את הפושע ולהביאו לדין.

חשיבותו של ציוד המיגון הטוב ביותר

העבריינים של ימינו משתכללים, ולכן גם מערכות המיגון חייבות ליישר קו ולהשתכלל בהתאם. פתרונות האבטחה נשענות במידה רבה על טכנולוגיה וחידושים שמתעדכנים מעת לעת – וככל שהפושעים מוצאים דרכים יצירתיות להתגבר על אמצעי המיגון, כך חשוב לשפר את אמצעי המיגון על מנת שיעמדו בפניהם. מדובר במעגל קסמים שאין בו מנצח, ולכן חשוב שיהיו לצידכם כל הכלים שתוכלו להשיג.

Rate this post

שתף:

    השאירו פרטיכם מטה ונשמח לחזור אליכם

    דילוג לתוכן