מהו פנס סריקה לרכב?

מהו פנס סריקה לרכב?

פנס סריקה לרכב הוא מוצר חיוני שלא לומר מוצר חובה לכל כלי רכב. מהי מטרתו של פנס הסריקה ובאיזה מקרים משתמשים בו?

לא פעם קורה והנהג נקלע לאזורים בעייתיים כאשר הוא זקוק לאמצעי תאורה על מנת לשמור על הבטיחות שלו, בכדי לסייע לשמירה ועוד. הפנס עשוי להתגלות כמוצר חיוני וחשוב באופן מיוחד אשר הוא יציל את הנהג באותו רגע.

נהגים שנוהגים לצאת למקומות חשוכים או אפילו למטרות צייד עשויים למצוא שימוש נרחב לפנסי הסריקה. ברור כי כאש מדובר בכוחות משטרה או סיירים, הרי שאלו חייבים שיהיו בידיהם אמצעי תאורה איכותיים על מנת לבצע את מלאכתם בצורה המקצועית, היעילה והטובה ביותר.

מה חשוב לבדוק בעת בחירת הפנס?

כאשר רוצים לבחור פנס סריקה לרכב ברור שש להתייחס לצרכים כמו גם למטרות של הפנס. הרי אין ספק כי פנס המיועד רק כציוד שגרתי המונח ליתר ביטחון בתוך המכונית אינו דומה לפנס המיועד לגששי המשטרה. כל אחד מהם זקוק לפנס בעוצמה משתנה, עם אפשרויות מיקוד שונות ועם פיזור אור בהתאם לכך.

באופן כללי ניתן לומר כי כיום הפנסים ברובם הם פנסי לד כאשר הם מעניקים תאורה איכותית טובה יותר מאי פעם מבלי שיהיה צורך לתחזק יותר מיד את הפנסים הללו בהשוואה לפנסים האחרים שהיו מוכרים לנו עד כה.

על מה חשוב שתשימו לב במיוחד?

נורה – יצרנים רבים עומדים מאחורי הייצור של פנסי הסריקה השונים כאשר חלקם הם איך לא? סינים אלמוניים שאין לנו כל מושג לגבי איכות העבודה וטיב החומרים בהם הם עושים שימוש לצורך ייצור הפנס.

איכות הנורה יכולה לנוע בין סבירה אך גם לגרועה מאוד. היצרנים המובילים מקרב היצרנים הסיניים דואגים לשמור על השם הטוב שלהם ואלו ישקיעו על פי רוב בנורות איכותיות עם נצילות גבוהה. הביצועים תהיינה ביצועים טובים כאשר הנצילות המכסימלית עשויה להגיע עד ל 120-170 וואט. זה נשמע אולי לא כל כך אמיתי ואף תיאורטי למדי. אך זה בהחלט מספר אמיתי. היצרנים מציינים בדרך כלל ניצולת ב 25 מעלות אך חשוב לזכור כי חמשה הלד שעובד משך זמן ארוך, מתחמם ואז הנצילות שלו יורדת מעט.

דרייבר – הלד הוא רכיב רגיש למדי ואי אפשר לחבר אותו למתח. אז כאן ישנן שתי אפשרויות. ישנה אפשרות אחת של מרווח ביטחון ולשים בטור אשר הוא יקבע את הזרם המכסימלי דרך הלד. הוא מחייב מרווח ביטחון גדול למדי והדבר יוצר בזבוז אנרגיה בגלל החימום של הנגד. כאשר מדובר בפנסים חזקים אשר צורכים הספק גבוה, יש צורך לשלוט על עוצמת התאורה בעיקר מתוך שיקולים לשמר את חיי הסוללה. פנסים שהם מעל 1000 לומן הם פנסים שמתאימים לסריקת שטח והארה במרחק גדול. אלו נחוצים פחות לחיפוש רגיל ברכב וצרכים סטנדרטיים אחרים. פתרון מבוסס דרייבר ימיר את המתח לטווח המדויק.

Rate this post

שתף:

    השאירו פרטיכם מטה ונשמח לחזור אליכם

    דילוג לתוכן