שמירה על בטיחות של כלי רכב שונים

שמירה על בטיחות של כלי רכב שונים

כאשר חושבים על רכבים של שירותי ההצלה והביטחון לא תמיד חושבים על כך שמדובר בכלי רכב מיוחדים שאמורים לתת מענה לשלל שאלות או בעיות. אלה כלי רכב שאמורים להגיע למקום שיש בו בעיה או מצב מאתגר ולהציע פתרון מהיר ויעיל עד להגעת כוחות נוספים. ישנם לא מעט מקרים שבהם אזרחים מן השורה צריכים למצוא את עצמם נוסעים בניידת משטרה, אמבולנס או רכב אחר של רשות אכיפת החוק ומסיבה זו אותו רכב חייב, לכל הפחות, להיות גם בטיחותי ומאובטח. גם נסיעה אם אדם שיש חשד שביצע פשע או פעולה לא חוקית חייבת להיות בטוחה עבור כל מי שנמצא בתוך הרכב מתוך דאגה לשלום כולם.

רכבים בטוחים – גם במשטרה וכוחות ההצלה

כל מי שנוהג ברכב צריך לדעת שמדובר ברכב בטיחותי שמותקנים בו מנגנוני בטיחות כאלה או אחרים. גם השוטרים שמבצעים סיורים שגרתיים וכלל לא עומדים בפני סכנה צריכים לדעת שהניידת שהם נוסעים בה היא רכב שבטוח לנהוג ולנסוע בו. ישנם לא מעט כלי רכב שעומדים לרשותם של שוטרים או עובדי כוחות ההצלה והביטחון והם מגיעים מחברת של השכרת רכב, אך האחריות של כל נוסע ונהג היא לוודא שהוא נוסע ברכב תקין שלא יסכן את חייו. באופן ספציפי כאשר מדובר ברכבים כמו משטרה או אמבולנס יש לא מעט אביזרים שמותקנים ברכב כך שברור לכל מי שנוסע ליד הרכב שמדובר ברכב מטעם אכיפת החוק ושסביר להניח שיש בו ציוד ואביזרים לשמירה על ביטחון וסיוע למי שזקוק לעזרה במידת הצורך. להלן כמה דוגמאות לאביזרים שכאלה –

  • פנסים – בכל רכב חייב להימצא לפחות פנס אחד, אם לא יותר. במקרים רבים לכל שוטר יהיה פנס שצמוד לו והוא יוכל לשלוף אותו בכל רגע.
  • מצלמת רכב – בשנים האחרונות מקובל מאד להתקין מצלמות נסיעה כמעט בכל רכב. ללא ספק כאשר מדובר ברכב שעוסק בפעילות ביטחונית או למען הקהילה – יש משנה חשיבות לתקינותן של המצלמות. כך אפשר לשחזר מה אירע או מה קרה ולקבל החלטות בהתאם לנסיבות.
  • מארזים שונים – על פי הייעוד של רכב הביטחון יהיו בו מארז שונים שמאגדים בתוכם את כלי העבודה הרלוונטיים ואת כל מה שצריך לשם פעילות נכונה ונוחה.
  • זרקורים – במידה ויש צורך לאתר אדם או חפץ בחשכה – פנסי הסריקה או הזרקורים החזקים ייתנו את המענה הטוב ביותר. ללא ספק מדובר בפריט חובה בכל ניידת משטרה, למשל.
  • בוסטר להתנעה – כמו כל כלי רכב, גם ניידת משטרה או רכב של השיטור הקהילתי יכול פתאום לא להתניע. מכיוון שאין זה מצב רצוי (על אחת כמה וכמה לא עבור רכב בעל אופי שכזה) – חשוב שברכב תהיה ערכת התנעה מהירה, שבעזרתה אפשר יהיה להגיע, לכל הפחות, אל המוסך, בו יטופל הרכב ויתוקנו התקלות שאותרו.

כלי רכב בטוח – א' – ב' של נסיעה

הנושא של בטיחות כלי רכב נחשב לנושא ציבורי שתמיד יש בו שיח ועניין. בשום אופן אין להקל ראש בתחום זה ותמיד יש לוודא שהרכב שעומדים לנסוע בו תקין לגמרי. אמנם ישנן תקלות קטנות שאין להן השפעה מהותית על תפקוד הרכב ואפשר להמשיך לנסוע בו גם לאחר שהן מאותרות, אך לא כך הדבר במידה ומדובר בתקלות מהותיות יותר. במידה ומתגלה תקלה שכזאת – חשוב לפנות ללא דיחוי אל מי שאמון על תחזוקת הרכבים על מנת שהרכב יקבל את הטיפול והתיקון הדרושים.

Rate this post

שתף:

    השאירו פרטיכם מטה ונשמח לחזור אליכם

    דילוג לתוכן